Szczególnie teraz, kiedy za oknem -15 stopni a jedyne na co mam ochotę to nie wystawiać nosa spod koca, podczas gdy wszyscy dodają noworoczne posty..

Wracając do tematu. W sierpniu spędziłam 2 tygodnie w Chorwacji, a konkretnie w Makarskiej. Były to wakacje bardzo aktywne, odpoczynek połączony z codzienną jazdą na rowerze, wyluzowanie się po całym, pracowitym sezonie i nabranie pozytywnej energii na całą jesień i zimę.

DCIM100GOPROGOPR0544.

Biorąc również pod uwagę to, że z mojej rodzinnej miejscowości do Chorwacji jest ok 1140km.. Zdecydowanie bardziej opłacalne niż wakacje nad polskim morzem. Jaki więc problem wrzucić rowery na dach i jechać?

To, że uwielbiam pedałować nie ulega żadnym wątpliwościom. Ale z takimi widokami? Raj na ziemi.

DCIM100GOPROGOPR0338.

DCIM100GOPROGOPR0463.

Kto był, ten wie, że Chorwacja ma rowerzystom naprawdę dużo do zaoferowania.

Słoneczko, ciepłe morze, niesamowite widoki, bardzo mile nastawieni tubylcy, przepyszne jedzenie (jestem fanką kuchni śródziemnomorskiej!). Mogłabym całymi dniami pływać w morzu, opalać się, jeździć na rowerze i jeść pyszne rzeczy 😀

DCIM100GOPROGOPR0454.

Moje codzienne wycieczki odbywały się z jednego miasta do drugiego, na zmianę, raz leśną ścieżką nad samym morzem, raz asfaltem ze wspaniałymi widokami. Trening więc był dość intensywny, szczególnie że morze znajduje się u samego podnóża gór.

Udało się również zdobyć szczyt Sv. Jure, drugi co do wielkości szczyt w Chorwacji. Męczące, szczególnie przy sierpniowych upałach, nawet dla zaprawionego rowerzysty. Ale kto jak nie my? :)

DCIM100GOPROGOPR0537.

DCIM100GOPROGOPR0573.

Codzienną jazdę na rowerze łączyłam z joggingiem nadmorską promenadą, w końcu klimat takiego biegu jest nieporównywalny z tym po parku! Rower rano, bieganie  południu lub na odwrót.

DCIM100GOPROGOPR0452.

DCIM100GOPROGOPR0530.

‘’Proteinowe’’ bułki z czekoladą po treningu z pobliskiej piekarni też niczego sobie, szczerze polecam 😀 Trzeba uzupełniać spalone kalorie, na wakacjach wszystko dozwolone.

No i nie ma co ukrywać, rower, rowerem, morze, morzem, ale w Chorwacji są bezkonkurencyjnie najlepsze lody na świecie!

DCIM100GOPROGOPR0395.

DCIM100GOPROGOPR0430.

Uwielbiam ciepłe kraje, kocham słońce i morze, jeszcze w połączeniu z górami o niczym lepszym zapalona rowerzystka nie może marzyć.  Zawsze napełnia mnie to energią po samego brzegi. W tym roku również chciałabym wybrać się na takie wakacje, tym razem jednak może nad Gardę? Albo do Hiszpanii? Czas pokaże! Jak na razie, przy tak dużej ujemnej temperaturze, marzę o wakacjach!

DCIM100GOPROGOPR0384.

DCIM100GOPROGOPR0433.

DCIM100GOPROGOPR0445.

 

 

Share This