jesien

Znasz to okropne uczucie, kiedy wstajesz rano i jest ciemno? Wracasz do domu i też jest ciemno? Właściwie w ciągu dnia jeżeli nie zaświeci słońce to też jest jakoś tak.. ponuro. Pewnie że znasz. Każdy zna. To właśnie listopad. Chyba jeden z gorszych miesięcy w roku, myślę że dla każdego. 

Jest to okres, w którym przychodzi koniec sezonu, nastaje jesienne zmęczenie i wszędzie dookoła słychać głosy ‚ale mi się nic nie chce’ albo ‚najchętniej w ogóle nie wychodziłbym/wychodziłabym z łóżka’. Tak tak.. Jesień moi drodzy.

Też wpadłeś w tą pogodową pułapkę? Nie martw się, nie jesteś sam :) 

Ale! Nie ma co się dołować! W końcu listopad powoli zbliża się ku końcowi i już zaraz będziesz mógł przerzucić się na sportowy zimowe.

A tymczasem, żeby nie popadać w jeszcze większe znużenie i nic nie robienie: 

  1. Uśmiechaj się! Dużo i często.
  2. Skoro masz teraz więcej czasu, poświęć go dla rodziny i znajomych.
  3. Widzisz ten stos książek, które chcesz przeczytać ale nigdy nie ma kiedy? Taak.. ja też go widzę. Teraz masz na to czas.
  4. Jedz duużo warzyw i owoców – fast foody i niezdrowe jedzenie odstawiamy w kąt.
  5. Łykaj witaminy! 
  6. Ruszaj się! Wykup karnet na siłownię lub na pływalnię. Tęsknisz za rowerem, ale pogoda rowerowaniu nie sprzyja? Leć na spinning. Ale nie zapominaj o ruchu na świeżym powietrzu. Spacer czy krótki bieg, żeby dotlenić organizm.
  7. Zaplanuj kolejny rowerowy rok. Postaw sobie cele i zacznij je realizować. Szybciej dotrwasz do kolejnego sezonu. 
  8. Popracuj nad błędami, które popełniałeś w sezonie. Może dieta była nieodpowiednia? Poczytaj o tym, co możesz w tym kierunku zmienić! 
  9. Naucz się czegoś nowego. 
  10. Wyluzuj się! Odetchnij po całym sezonie. Odpocznij trochę. Wyjdź wieczorem na miasto, napij się piwa i zjedz pizzę :) (ale na drugi dzień szybko wracaj do zdrowych nawyków!).

Cała lista rzeczy, które możesz zrobić! Już zapomniałeś, co to „jesienna chandra”? Ja też :) Miłego weekendu! 

Share This