Jako że w tym roku majówka była dość długa, a moja przedłużyła się aż do 9 dni (takie krótkie wakacje) trzeba było dobrze ten czas spożytkować. Nie próżnowałam więc w tym czasie i eksplorowałam Rychlebskie Ścieżki.

DCIM100GOPROGOPR1758.

 

Dlaczego w kółko to samo?

Część osób ma już dość słuchania o Rychlebach. Ale jest również ta druga połowa, dla których odpowiedź jest prosta. Bo się nie nudzi. Mając na miejsce około 25km, po intensywnych weekendach, podczas których ciągle gdzieś jeżdżę i jestem w podróży, gdy przychodzi kilka dni odpoczynku, ostatnia rzecz o której myślę, to znowu gdzieś się pakować. Co więcej, za każdym kolejnym razem można odkrywać Rychleby na nowo i za każdym razem coś może zaskoczyć. Wybór ścieżek jest również na tyle duży, że szybko się nie znudzi. A ostatnio doszły mnie nawet słuchy, że mają zostać otwarte ścieżki enduro. Czego chcieć więcej?

DCIM100GOPROGOPR1762.

 

Czy warto spędzić majówkę na Rychlebach?

Kolejna prosta odpowiedź. Oczywiście że warto. Trasy są przygotowane idealnie. Pomimo że na ścieżkach w ciągu tygodnia przewija się masa rowerzystów, Czesi nie próżnują i nie zaniedbują tras, robią naprawdę dobrą robotę.

Co do tegorocznej majówki – pogoda dopisała idealnie, było dużo ludzi, chociaż bywało na Rychlebach o wiele więcej, podejrzewam że dzieje się tak ze względu na coraz większą ilość nowych tras, między innymi w Bielsku. Z jednej strony to lepiej – tłumy na ścieżkach to nic fajnego.

DCIM100GOPROGOPR0596.

 

Dlaczego akurat te rejony?

Jeżeli chcecie spędzić majówkę na łonie natury, odetchnąć od zgiełku miasta, pojeździć trochę na rowerze czy po prostu pospacerować, planując kolejny długi weekend, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę Rychleby. Nie tylko ze względu na świetne trasy rowerowe, ale na ludzi, klimat, możliwość odwiedzenia innych malowniczych miejsc w okolicy, np. Priessnitz, Jesenik czy Pradziad.

Można połączyć ekstremalną jazdę na rowerze ze spokojną, rodzinną wycieczką. I wszyscy będą zadowoleni.

13199080_1134533233264382_1338588592_o

 

 

Gdzie warto pójść na obiad?

Na obiad w Cernej Vodzie warto wybrać się do Rybarskiej Basty na najlepszego pstrąga z grilla i lody z gorącymi malinami na deser. Na samą myśl człowiek robi się głodny. Kawałek dalej, w Pisecnej „U Jezera” jedzenie też jest pyszne. Oczywiście po wielu kilometrach na rowerze, burger i piwo na Zakladnej smakują najlepiej.

DCIM100GOPROGOPR1753.

 

Inne rozrywki?

W lecie po rowerze można wyskoczyć na basen do Vidnavy. A co w tym wszystkim najfajniejsze to to, że nie trzeba wsiadać w auto. Wystarczy przejechać kilka kilometrów przez las – oczywiście na rowerze.

Podsumowując

Z jednej strony Rychleby położone są w małej wiosce, z drugiej jednak strony dzięki nam, rowerzystom, wioska ta oferuje coraz więcej rozrywek. Z resztą, nie tylko sama wioska co cała okolica.

Nie ma co dłużej myśleć, tylko namawiać żonę/męża/chłopaka/dziewczynę/znajomych i rezerwować nocleg!

DCIM100GOPROGOPR1774.

 

 

Share This