img_0061

 

Złota polska jesień to jest to. Kiedy przychodzi weekend, a za oknem słonecznie, ciepło, a dookoła dużo kolorowych liści. Wtedy wiadomo, że istnieje tylko jedna możliwość. Pakować rower i ruszać w góry i lasy. Tym razem padło na (uwaga spoiler: nie będą to Rychleby :) ) Leskowiec (857m n.p.m.)!

 

img_0293

 

Dla tych, którzy nie mają pojęcia gdzie ów Leskowiec się znajduje już nakreślam położenie – w pobliżu Wadowic. Tym razem jednak startowaliśmy z Tarnawy Górnej, gdyż podjazd stamtąd jest łagodniejszy, a była to typowa luźna, niedzielna wycieczka „na chillu“, dlatego chcieliśmy ominąć strome i długie podjazdy.

 

img_0014 img_0048

 

Tak więc wyjeżdżając koło 10 z Krakowa, o 11 parkowaliśmy już na małym, prywatnym parkingu, należącym do pobliskiego sklepiku w Tarnawie Górnej (parking jest prywatny, opłaty można dokonać w mały sklepiku po drugiej stronie ulicy). Szybkie wypakowanie, ogarniecie siebie i sprzętu, po czym trzymając się niebieskiego szlaku ruszyliśmy. Wyjeżdżając z parkingu skręcliśmy w lewo, szlak przez chwile prowadzi drogą asfaltową z dość ostrym podjazdem, po czym przemienia się w wybrukowaną ścieżkę, która wchodzi w las i po chwili zamienia się w naturalną, łagodną lesną drogę, na której podjazd to sama przyjemność.

 

img_0020 img_0060

 

Trzymając się cały czas niebieskiego szlaku, po około 6 km naszym oczom ukazało się schronisko. Szybkie doładowanie energii i ruszyliśmy jeszcze kawałek dalej na szczyt. Z schroniska to już dosłownie rzut kamieniem. Pogoda była idealna, więc jedynym dobry rozwiązaniem było… leniuchowanie na polanie w pełnym słońcu.

 

img_0035

 

Jako że w łydkach pozostawał mały niedosyt, postnowiliśmy jeszcze ruszyć szczytami w głąb lasu, które prowadziły do świetnego punktu widokowego. Obowiązkowa sesja zdjęciowa i powrót dokładnie tą samą trasą.

 

img_0294

 

Leskowiec to idealna opcja na luźną weekendową wycieczkę. Lekki podjazd, piękne widoki i ciekawe szlaki. Warto się wybrać jesienną porą, kiedy dookoła piękna złota aura :)

 

img_0042 img_0052 img_0292

CamelBak Polska

Fox Racing Polska

 

 

Share This